Na stránku domů Emailová adresa l.mosovska@nausnicedoma.cz Na stránku domů
Veselé Vánoce 2010VE DNECH 15.8. - 17.8. NEBYL FUNKČNÍ SYSTÉM OBJEDNÁVEK - POKUD JSME NA VAŠI OBJEDNÁVKU NEREAGOVALI - PROSÍM VOLEJTE!!!!

Bolí nastřelování náušnic?

Přímo bolest se tomu asi říci nedá, záleží samozřejmě ale na citlivosti každého jedince a na momentální psychické i fyzické kondici. Většina lidí ale popisuje vlastní nastřelení jako štípnutí a nebo jako pocit tupého tlaku jako by Vám někdo dal na ucho kolíček na prádlo, tyto pocity ale velice rychle zmizí a nevíte, že náušnice máte :o) . Pro citlivé jedince a děti od cca jednoho roku nabízíme možnost nastřelení s použitím anestetické masti - potom je nastřelení úplně bezbolestné a i tříleté dítě si nechá dát druhou náušnici bez protestů... :o)

Jak mám postupovat, když bych se ráda objednala?

Vzhledem k tomu, že nastřelovací náušnice mohou být hezké rozhodla jsem se nabídnout celou možnou materiálovou i barevnou škálu náušnic. V nabídce mám v současné době 70 druhů náušnic a proto není možné vozit s sebou celá sklad. Náušničky jsou na webu v nabídce náušnic - vyberete si konkrétní náušnice a potom přes zobrazit košík a přejít k objednávce vyplníte objednávku, a já se po přijetí objednávky telefonicky ozývám a domlouvám konkrétní termín. Pokud máte zájem vidět "naživo" víc náušnic, stačí do poznámky dopsat o kterých by jste asi ještě uvažovala a já je dovezu (nebo v ordinaci připravím) a vyberete si na místě.

Má dcera má od Vaší konkurence píchnutou dírku nehezky, dá se s tím něco dělat?

Samozřejmě, pokud se Vám nelíbí umístění náušničky je vhodné ji co nejdříve vyndat a nechat zarůst. Platí pravidlo, že čím dříve ji vyndáte tím větší je pravděpodobnost, že zaroste bez jizvičky. Po zahojení je možné se objednat k nám na opravu.

Jak u vás probíhá nastřelování náušnic?

Nastřelování provádíme použitím technologie propíchnutí uší pomocí nastřelovací pistole, která ucho rychle a bezbolestně propíchne a zároveň nasadí náušnici a uzavře ji. Náušnice jsou sterilní a jsou vyrobeny z chirurgické oceli (potaženy 24karátovým zlatem - žlutý kov nebo palladiem - bílý kov), z lékařského plastu s krystaly od firmy Swarovski a nebo z titanu. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky.

Máte v nabídce i zlaté náušničky?

Nemáme, protože samotné zlato je pro vlastní nastřelení příliš měkký kov , k nastřelování se používají náušničky, které jsou vyrobeny z chirurgické oceli, lékařského plastu a nebo titanu. Náušničky z chirurgické oceli mohou být potaženy 24karátovým zlatem - žlutý kov nebo palladiem - bílý kov. Výrobce náušnic z titanu udává, že jejich titanové náušnice mají lékařský stupeň kvality - nemají v sobě žádnou příměs jiného kovu. Všechny námi používané náušnice splňují všechny potřebné hygienické požadavky . Balení náušnic je sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje. Žádné z náušnic neobsahují nikl, ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno Prohlášení o shodě.

Kdo smí nastřelovat náušnice?

Nastřelovat náušnice smí každý, kdo má vydané platné živnostenské oprávnění provádět činnosti při kterých je porušována integrita lidské kůže, je dostatečně proškolený a má dostatek zkušeností. Toto oprávnění samozřejmě vlastním a i všichni zaměstnanci mají odpovídající vzdělání.

Kdy a v jakém věku nastřelit náušnice?

Náušničky je možné nastřelit v jakémkoliv věku, jen pro novorozence není vhodné. Jakmile má ale Vaše miminko za sebou první očkování u pediatra a ani po týdnu není nežádoucí reakce je možné náušničky nastřelit. U některých dětí je proto možné náušničky dát ve třech měsících u některých o něco málo později... :o)

Máte v nabídce BIOplastové náušnice?

Nemáme, protože ani žádné takové neexistují - toto označení je pouze vymyšlený prodejní název (bohužel je ve společnosti ustálená představa, že vše co je BIO je lepší a tudíž se to lépe prodává). Existují pouze náušnice z lékařského plastu a ty samozřejmě máme - viz. naše nabídka náušnic a to i za příznivější cenu než zmiňované BIOnáušnice. Lékařský plast je vyvinutý společností Blomdahl pro osoby s obavami z výskytu alergických reakcí na nikl. Protože všechny kovy obsahují nikl, přinejmenším ve stopových nečistotách, vyvinula společnost Blomdahl Medical Plastic -zaváděcí náušnice bez jediné stopy niklu. Při jejich použití tedy ani trochu nehrozí vznik alergie na nikl. Náušnice Medical Plastic doporučují zvláště dětem a dospělým, kteří si chtějí být absolutně jisti, že se u nich během hojení tato alergie nevyvine. Všechny náušnice jsou malé, lehké a mají maximálně hladký povrch, což jsou ideální předpoklady pro dobré hojení rány. Navíc každou z nich zdobí krystal od firmy Swarovski - odráží a láme světlo podobně jako diamanty a jiné drahokamy.

Pro naše miminko již máme koupené zlaté náušničky, můžeme je použít?

Pro vlastní nastřelení ne, ale po 6 týdnech je můžete vyměnit za nastřelovací náušnice, které se používají při nastřelování a které si můžete vybrat v naší nabídce náušnic.

Mohu si místo pro náušnici sama označit?

Ano, samozřejmě můžete. Nejlepší je lalůček vydezinfikovat nebarevnou dezinfekcí (líh, kysličník....) a potom označit místo lihovým fixem. Aby se nestalo, že bude Vaše slečna v budoucnu limitována při výběru šperků je dobré dodržet vzdálenost cca 5 mm od spodní hrany lalůčku. Poslední a nejdůležitější částí je pohled na obličej zepředu a posouzení, zda máte tečky nakreslené souměrně vzhledem k obličeji. Nejsme totiž souměrní, takže většina lidí má každé ucho jinak vysoko, každý lalůček jinak veliký - ale nikdo si toho nevšimne - náušnice ale jsou dva výrazné body a pokud jsou dobře píchnuté mohou tento "nedostatek" schovat ... :o) , pokud nejsou ale dobře píchnuté mohou tyto disproporce zvýraznit... :o(

Při klasickém píchnutí dírky mi to před lety hodně krvácelo, jak je to při nastřelování ?

Při nastřelení dírka vůbec nekrvácí. Vlastní dírka se dělá náušničkou na označené místo a rovnou se i uzavře, takže se na ni již vůbec sahá... :o) V prvních dnech hojení může ale z dírky vytékat mezibuněčná tekutina - což je běžný způsob hojení (není ale ani špatně pokud je klidná a vlastně ani nevíte, že náušnice už máte... :o) ) - vytváří na lalůčku v okolí náušnice světle růžové nebo žluté stroupky. Tyto stroupky doporučujeme omýt při sprchování teplou vodou a mýdlem, pokud nemáte možnost se osprchovat stačí otřít tampónkem namočeným ve fyziologickém roztoku.

l.mosovska@nausnicedoma.cz zavřít